Facebook

Home Straipsniai Feng Šui principų taikymas rinkoje

forsale2

Feng Šui principų taikymas rinkoje

Vakarietiškas požiūris į Feng Šui dažniausiai apsiriboja namų dizainu bei teisingu baldų sustatymu, tačiau Kinijoje Feng Šui principai taikomi ir vertybinių popierių rinkoje.

Pagal Kinijos kalendorių naujieji metai prasidės sausio 23 dieną ir investuotojai tikisi, kad po atostogų rinkos atsidarys su augimu. Jeigu taip atsitiktų, pagal kiniečių tradicijas tai būtų geras ženklas visiems ateinantiems metams.
“Tai kaip feng shui, tai reiškia sėkmę”, sakė Ben Kwong iš KGI Asia. “Tai neturi nieko bendra su mokslu, tai tiesiog senolių išmintis”. Paprastai po mėnulio kalendoriaus naujųjų metų rinkos atsidaro “raudonai” -  tai reiškia, kad kai grįžtame po naujųjų metų švenčių, rinkos atsidaro aukštesnėmis kainomis. Įprastai investuotojams tai būtų tarsi visų metų atspindys ir reikštų, kad visi metai bus geresni” - teigia Ben Kwong. Kinijoje ir Japonijoje kylančios kainos žymimos raudona spalva, o krentančios - žalia. Europoje, Amerikoje ir Australijoje taikomas atvirkščias žymėjimas.
2012-taisiais rinkoms praverstų šiek tiek sėkmės po niūrokų rezultatų pernai metais. Shanghai Composite prarado beveik 22%, o Hang Seng Index’as nukrito beveik 20% kylant susirūpinimui, kad Europos skolų problemos prives prie kitos pasaulinės recesijos.

Parengta pagal: blogs.marketwatch.com