Facebook

Home Straipsniai A.Guoga. Pelnas=nepelnas/ investuoti=neinvestuoti...

forsale2

A.Guoga. Pelnas=nepelnas/ investuoti=neinvestuoti...

Dienraštis L.Rytas bendravo su žymiu verslininku A. Guoga apie verslą, jo perspektyvas Lietuvoje, vystomus projektus.


Kaip ir daugelis prakutusių žmonių, A. Guoga Lietuvoje mato dideles verslo perspektyvas, nors ir pripažįsta, kad Lietuvoje verslo klimatas sudėtingas.

Atsakydamas į žurnalisto klausimą: "- Kokius Lietuvos pranašumus paminėtumėte užsieniečiui, norinčiam investuoti mūsų šalyje?", A. Guoga sako: "- Pirmiausia – Lietuvos geografinė padėtis. Lietuva yra Europos viduryje, šalia Baltarusijos ir Rusijos. Todėl daug perspektyvų atsiveria turizmo sektoriuje. Ko verti vien Druskininkai ir Palanga – ten perspektyvų sukurti didelio masto objektus yra išties nemažai, reikia tik kapitalo, resursų.  Aš pats investuoju Druskininkuose, įkūriau poilsio ir pramogų parką „TonyResort“ Anupriškėse – jis vystosi kur kas sėkmingiau nei tikėjomės.

O  štai kitame klausime: "- Ar yra tikimybė, kad Anupriškės kada nors atsipirks?", A. Guoga komentuoja: "- Turbūt nėra tikimybės, kad atsipirks, bet būtų gerai, kad šis projektas pats save išlaikytų ir nebereiktų finansinio rėmimo."


 - Kokias matote didžiausias Lietuvos ekonomikos problemas? A.Guoga:"Lietuvoje trūksta investicijų. Žmonės dar nepasiruošę investuoti tiek, kiek priklauso, nesupranta, kiek reikia pinigų, kad gerai įsuktų verslą." (bet ar jų yra, ar investicijos "ateina" į Lietuvą)

 - Kas lietuviams kliudo sėkmingai plėtoti verslą? A.Guoga:"Lietuvoje žmonės dažnai viską komplikuoja, vyrauja negatyvus požiūris. Daugeliui atrodo, kad Lietuvoje viskas blogai, o užsienyje – rojus. Realybė kiek kitokia – užsienyje pradėti verslą yra daug sunkiau nei Lietuvoje, reikia turėti didesnį kapitalą, daugiau resursų." (be abejonės- užsienyje konkurencija daug aršesnė)


Komentatoriaus pastebėjimas (kalba netaisyta):
Kaip gi tik ikurta TP Engineering laimes konkursus ir gaus uzsakymus, kai Lietuvoje tiek daug inzinieriniu statybos firmu. Norint laimeti rimtus konkursa, imone turi buti senai dirbanti, atlikusi eile darbu, kad atitiktu konkursu reikalavimus. Jos metines apyvartos turi buti 50-100 mil. LT ir pan. Ar naujai isteigta imone turi tokias apyvartas?

Daug neatitikimų pasakojime arba blogai sudėliotas žurnalisto straipsnis.

Bet vis gi jis yra teisus- reikia pradėti nuo savęs.


Parengta pagal:http://www.lrytas.lt/-13328469191331947339-p2-a-guoga-nemoki-%C5%BEaisti-krep%C5%A1inio-ar-pokerio-eik-dirbti.htm