Facebook

forsale2

Baltijos kaimynai

Baltijos regionas taps sparčiausiai besivystančia Europos dalimi. Taip įvyks pirmiausia dėl sparčios aukštųjų technologijų plėtros Skandinavijoje ir jų skatinamo šių technologijų plitimo kitose Baltijos valstybėse. Didelį vaidmenį taip pat vaidins vis didesnės vokiško kapitalo investicijos į Baltijos regiono valstybes, nes užsibaigus Rytų Vokietijos atkūrimui, Vokietijoje atsiras vis daugiau laisvo investicinio kapitalo. Baltijos regione įsitvirtins ir stambiausieji Vokietijos bankai, kurie atims didelę rinkos dalį iš švedų kapitalo bankų.

Skandinavijos valstybės, žengdamos europinių žinių ekonomikos plėtros priešakyje, vis sparčiau liberalizuos darbo santykius, silpnins rinkos suvaržymus, taip pat mažins valstybės įsipareigojimus socialinėje srityje. Visa tai bei amerikietiško rizikos kapitalo veikimas dar labiau sustiprins šiaurės Europos ekonominį konkurentiškumą.

Po 2010 metų Norvegijoje atsinaujins ginčai dėl poreikio įstoti į Europos Sąjungą, o apie 2015 metais tam bus pritarta referendume. Tokiam apsisprendimui padės ir paskleistos žinios, kad norvegiškų dujų ir naftos atsargos senka.

Rusiškose Baltijos regiono srityse vyraus dvilypės tendencijos: sparti kitų Baltijos regiono valstybių plėtra skatins norą atverti šias sritis bendroms Baltijos regiono vystymosi tendencijoms; kita ver- tus, Maskva nuolat baiminsis, kad tai šias sritis gali atplėšti nuo Maskvos įtakos.